Hukukta tefsir ne demektir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Kaela Robel
Puan: 4.2/5(46 oy)

anlamlandırmak yazılı bir belgenin metninin anlamını belirlemek için (tüzük, yönetmelik, mahkeme kararı vb.) hukuki yorum kurallarına dayalıdır.

kesinlikle yorumlanmış ne demek?

Bunun anlamı şudur ki bir mahkeme, bir kanunu yazarken kullanılan dile dayanarak karar vermeli ve bir kanunu yorumlamamalıdır.

yorumlanan eş anlamlısı nedir?

Bu sayfada, yorumlamak için 25 eşanlamlı, zıt anlamlı, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz: anlamak , deşifre et, yorumla, açıkla, kelimeler, tanımla, çıkarsama, sade İngilizceye koy, analiz et, açıkla ve ayrıştır.Bir cümlede tefsir nasıl kullanılır?

Kurgulanmış cümle örneği. Hijyen adına fuhuş ruhsatlıdır. ve bu gerçek, birçok eleştirmen tarafından hoşgörünün kanıtı olarak yorumlanmıştır. Bu seçim, eski başpiskoposun 'seçeneğini', yani 'din felsefesi'ni ortadan kaldıracak şekilde yorumlanmıştır.

Hukuki açıdan ne anlama geliyor veya ne anlama geliyor?

' için kısa kendi takdiri ,' demek, yargıç, bir ceza davasında suçlanan bir kişinin, kefalet ödemeden yargılanmak üzere serbest bırakılmasına izin verdi. Bu şekilde serbest bırakılan bir kişiye genellikle 'VEYA-edilmiş' denir. O.S.C. n. nedeni göstermek için sıranın kısaltması.

Oluştur | yorumlamak anlamı

39 ilgili soru bulundu

Avukatlar hangi kelimeleri kullanır?

Sadece avukatların anlayabileceği 7 kelime ve kelime öbeği

 • yalpalayan. YouTube / SpB2Studios. ...
 • teneffüs ABC. ...
 • haksız fiil. Wikimedia Commons. ...
 • Ayakta. Evrensel Resimler. ...
 • 'Din SEKS'i sever' Win McNamee/Getty Images. ...
 • Bunun için. Shutterstock. ...
 • Administratrix, executrix, prosecutrix ve testatrix. Shutterstock.

4 çeşit hukuk nedir?

Hukuk dört geniş kategoriye ayrılır. Bu hukuk türleri, haksız fiil hukuku, sözleşme hukuku, mülkiyet hukuku ve ceza hukuku .

anlam yorumlanabilir mi?

v.tr 1. Anlamını anlamak veya açıklamak için (bir şeyin), özellikle belirli bir şekilde; yorumla: Garson gülümsememi onay olarak yorumladı. Başyazı, eylemi sorumsuz olarak yorumladı.

Yorumlamak ve yorumlamak aynı şey midir?

yorumlamak, anlamını açıklamak veya anlatmaktır; açıklamak; sözlü olarak anlaşılır veya tanıdık bir dile veya terimlere tercüme etmek; Şifre çözmek; tanımlamak için; -- özellikle dile, ama aynı zamanda rüyalara, işaretlere, davranışlara, gizemlere vb. de uygulanır; ibraniceyi bir İngiliz'e yorumlamak için; yorumlamak için...


anlam olarak kabul edilir mi?

geçişli fiil. : düşünmek veya yargılamak için gelmek : Her yaşa uygun gördüğü bir filme layık gördüğü kişileri yavaşlatmayı akıllıca sayın. geçişsiz fiil. : fikir sahibi olmak : inanmak.

tefsirden kasıt nedir?

yorumlamanın zıt anlamlısı yanlış yorumlamak , yanlış veya yanlış yorumlamak anlamına gelir. Bir denemeden düşük not alırsanız, öğretmeninizin sizden hoşlanmadığını düşünmemelisiniz. Bunu yaparsanız, çalışmanızı onun duyguları için yanlış yorumlamış olursunuz. Yorumlamanın tanımları. fiil.

sayılan eş anlamlısı nedir?

izin vermek hissetmek, varsaymak, şüphelenmek, beklemek, farz etmek, farz etmek, inanmak, tahmin etmek, değerlendirmek, tahmin etmek, hesaplamak, hesaba katmak, ilahi, kavramak, duyum, hesap, varsayım, bilmek, kredi.

başka eş anlamlısı nedir?

bir tane daha , bir daha, bir ek, bir saniye. bir fazla, bir yedek. 2'Onu başka bir adam için terk etti' farklı, başka biri, aynı değil, alternatif. aynısı.


Aynı kural nedir?

Aynı tip anlamına gelir aynı türden veya nitelikte . Bu, Noscitur a Sociis ilkesinin bir yönüdür. Bu, yaygın olarak Lord Tenterdon'un Kuralı olarak adlandırılan eski bir doktrindir. Dil yapısının Cins-tür Kuralı adıyla da anılır.

Gevşek yapı kavramı nedir?

Gevşek yapı demek Anayasa, Federal hükümete gerekli olanı yapma konusunda geniş yetkiler verir. .

Nelere katı yorum verilir?

Sıkı yorumlama tüzükteki her kelime, tüzüğün arkasındaki ruha göre değil, harfe göre yorumlanmalıdır. . ... Burada katı yorumda, mahkemeler literal yorumlama kuralını kullanacaklardır.

İngilizce'de tefsir ne demek?

kun-STROO fiilini oluşturun. 1 : kelimelerin dizilişini ve bağlantısını analiz etmek (bir cümle veya cümle parçası) 2: genellikle belirli bir şekilde veya belirli bir dizi koşulla ilgili olarak anlamını veya niyetini anlamak veya açıklamak.


Konstrüksiyon ne demektir?

1 : yapmak veya şekillendirmek parçaları veya öğeleri birleştirmek veya düzenlemek: bir köprü inşa etmek ayrıca: tasarlamak, tasarlamak bir plan inşa etmek.

işbirliği yapmak ne demek?

geçişsiz fiil. : özellikle yasadışı veya dürüst olmayan bir şey yapmak için gizlice birlikte çalışmak: komplo kurmak, komplo kurmak Bir avuç senatör için de ... yabancı bir gücün hayati çıkarlarına ihanet eden bir anlaşmayı onaylamak için cumhurbaşkanıyla işbirliği yapması aritmetik olarak mümkündü. Jack N.

kurgulanmış iletişim nedir?

İLETİŞİMDE ANLAM BİREYSEL OLARAK İNCELENİR. İletişime katılan kişiler anlam inşasında önemli bir rol oynar Bu, sembolik temsil yoluyla deneyimlerden veya fenomenlerden alınan anlamı aktif olarak yarattıkları anlamına gelir.

Contrude İngilizce bir kelime mi?

- İttirmek, itmek veya bir araya toplamak için .


7 tür hukuk nedir?

Bu kümedeki terimler (7)

 • Anayasa. ülkemizi yöneten en yüksek yasa organı.
 • Kanuni hukuk. yasama eylemleri, bir şeyi ilan etme, emretme veya yasaklama gibi yazılı veya kodlanmış yasalar.
 • Ortak veya İçtihat Hukuku. ...
 • Medeni Hukuk (Özel hukuk) ...
 • Ceza Hukuku. ...
 • Eşitlik Hukuku. ...
 • İdari hukuk.

Hangi hukuk türü daha iyidir?

İşte göz önünde bulundurmanız gereken 16 verimli, gelecek vaat eden hukuk alanı.

 1. Karmaşık Dava. Bu, çok fazla sabır ve detaylara inanılmaz dikkat gerektiren bir hukuk alanıdır. ...
 2. İşbirliği hukuku. ...
 3. Vergi Kanunu. ...
 4. Fikri mülkiyet. ...
 5. Blok zinciri. ...
 6. Sağlık hizmeti. ...
 7. Çevresel. ...
 8. Adli.

En büyük hukuk kurumu hangisidir?

Mahkeme görüşlerinden ortaya çıkan hukuk bütününe denir. ortak veya içtihat hukuku . Anayasa, yasama veya diğer hukuk kaynaklarından çok daha geniş, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hukuk organını oluşturur.