Önemsiz kelimesi ne anlama geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Adell Walter
Puan: 4.9/5(16 oy)

önemsiz, önemsiz veya önemsiz: Önemsiz ayrıntıları atlayın. önemli olamayacak kadar küçük : önemsiz bir miktar. hiçbir önemi, etkisi veya ayrımı olmayan: küçük, önemsiz bir bürokrat. karakter ağırlığı olmadan; aşağılık: önemsiz bir adam.

önemsiz ne demek?

a : anlam veya ithalattan yoksun . b : boyut, miktar veya sayı olarak küçük. c : dikkate almaya değmez : önemsiz. d: ağırlık, konum veya etkiden yoksun: aşağılık.

Önemsiz, önemsiz anlamına mı geliyor?

sıfat. Önemli değil ; önemli değil, sonuçsal veya fark edilir bir etkiye sahip değil. Bu tür şeyler, ana hedefle karşılaştırıldığında önemsiz ayrıntılardır.Önemli ve önemsiz anlamı nedir?

Önemsizin kalbinde yer alan belirtmek kelimesi, 'anlamına gelmek' anlamına gelir. 'önemli' anlamına gelir 'anlamlı' .' 'değil' ekleyin ve 'anlamlı değil' seçeneğiniz olur. Bir şirket, önemsiz bir işten bir işçiyi kovabilir ve çalışmaya devam edebilir. Bir krizde duygularınız önemsizdir; önemli olan senin eylemlerin.

Önemsiz bir şeyi nasıl tanımlarsınız?

Bu sayfada 42 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve önemsiz ile ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: önemsiz, aşağı , küçük, cılız, önemsiz, sonsuz küçük, ufacık, önemsiz, ihmal edilebilir, önemsiz ve sıradan.

YANLIŞ kelimesinin anlamı nedir?

29 ilgili soru bulundu

Önemsiz birine ne denir?

Hünerli . isim: Önemsiz kimse.

önemsiz ne demek?

Dikkate veya dikkate değer olmaya yetecek kadar ; oldukça büyük veya önemli. Son birkaç yıldır tamamen ihmal edildiğini düşünen çok az sayıda seçmen var. Bu girişime harcadığımız zaman ve para önemsiz değil.

Önemsiz kelimesi nereden geldi?

önemsiz (sıf.)

1650'ler, 'anlamsız', ayrıca 'hiçbir amaca cevap vermeyen' - (1) 'değil, zıttı' + anlamlı. İtibaren 1748 'küçük boyutlu. İlgili: Önemsiz.

Önemsiz kelimesini kullanan bir cümle nedir?

1 . Onu önemsiz ve aptal hissettirdi . 2. Kendi sorunlarım diğer insanların sorunlarıyla karşılaştırıldığında önemsiz görünüyor.

- önemsiz kelimesinin zıt anlamlıları nelerdir?

önemsiz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri

 • büyük.
 • Kocaman.
 • önemli.
 • büyük.
 • ana.
 • anlamlı.
 • ilgili.
 • önemli.

Paltery ne demek

1 : alt çöp 2: kaba, aşağılık 3: önemsiz 4: yetersiz, cılız.

önemsiz hasar ne demek?

önemsiz hasar Yanlış hizalama olmadan ve düzeltici eylem gerektirmeyen sapmadan kaynaklanır . ... Çevre: Hasar tespit edilmedi.

İstatistikte önemsiz ne anlama geliyor?

Sadece şu anlama geliyor, verilerinizin bir fark olup olmadığını gösteremediğini . Bir vaka veya diğer olabilir. Mantıksal terimlerle söylemek gerekirse: Eğer A doğruysa –> B doğrudur.

Tuhaf adam dışarı önemsiz önemsiz önemli önemsiz hangi kelimedir?

Cevap: Bu sözlerden çıkan tuhaf adam ' Önemli ' , çünkü diğer üç kelime 'çok az önemli veya önemsiz' ile aynı anlama sahiptir.

Bir kişinin bilgiç olması ne anlama gelir?

Pedantic, tanımlamak için kullanılan aşağılayıcı bir kelimedir. küçük hataları düzelterek başkalarını rahatsız eden biri , küçük ayrıntılara çok fazla önem verme veya özellikle bazı dar veya sıkıcı konularda kendi uzmanlıklarını vurgulama.

Konuşmanın hangi kısmı önemsizdir?

ÖNEMSİZ ( sıfat ) tanımı ve eş anlamlıları | Macmillan Sözlüğü.

Önemsiz ile önemli olmayan aynı şey midir?

Sıfatlar olarak önemsiz ve önemsiz arasındaki fark. bu mu önemsiz önemli değil ; önemli değil, sonuçsal veya fark edilir bir etkiye sahipken, anlamlı olmayan (bilimler) istatistiksel anlamlılıktan yoksundur.

En önemsiz için bir kelime nedir?

en önemsiz

 • önemsiz.
 • anlamsız.
 • ufacık.
 • değersiz.
 • anlamsız.
 • anlamsız.
 • önemsiz.
 • ihmal edilebilir.

önemli değil ne demek?

: önemsiz : önemli değil : küçük, önemsiz önemsiz ayrıntılar nispeten önemsiz bir sorun.

Önemsiz insan nedir?

isim. gücü olmayan biri ya da kim önemli değil.

Araştırmada önemsiz ne anlama geliyor?

Sadece şu anlama geliyor, verilerinizin bir fark olup olmadığını gösteremediğini . Bir vaka veya diğer olabilir. Mantıksal terimlerle söylemek gerekirse: Eğer A doğruysa --> B doğrudur.

Regresyonda önemsiz ne anlama geliyor?

Tersine, daha büyük (önemsiz) bir p değeri şunu gösterir: tahmin edicideki değişiklikler, yanıttaki değişikliklerle ilişkili değildir . ... Tipik olarak, regresyon modelinde hangi terimlerin tutulacağını belirlemek için katsayı p-değerlerini kullanırsınız. Yukarıdaki modelde Doğu'yu kaldırmayı düşünmeliyiz.

Önemli bir fark olmaması ne anlama geliyor?

Bu, eğer analiz yapılırsa sonuçların istatistiksel olarak önemsiz olarak kabul edildiği anlamına gelir. gözlemlenen fark kadar büyük (veya daha büyük) farklılıkların tesadüfen meydana gelmesinin yirmide birden fazla olacağını gösterir. (p > 0.05).

Kibirli insan nedir?

: kendi görünümleri, yetenekleri, başarıları ile çok fazla gurur duyan insanların kalitesi , vs. : kibirli olma niteliği.

sözlük anlamı nedir?

Gayri resmi. küçümsenecek kadar küçük, yetersiz veya hafif : Bir günlük iş için bana cüzi bir on beş dolar ödediler. zavallıca kötü ya da yetersiz: cimri bir performans.