ölü kafa hercai menekşeler miyim?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Rolando Jast
Puan: 4.6/5(27 oy)

hercai menekşe için, kesinlikle ölün (harcanmış çiçekleri çıkarın) çok sayıda çiçek üretimini teşvik etmek ve yağışlı havalarda hastalık yayılmasını en aza indirmek için düzenli olarak. ... Düzenli uygulama yeni büyüme ve çiçekleri korur ve özellikle şiddetli bir yağmurdan sonra tekrar uygulanmalıdır.

Hercai menekşeleri ne sıklıkla öldürmelisiniz?

Herhangi bir olası hastalığın bitkinin geri kalanına yayılmasını önlemek için hasarlı veya hastalıklı görünen çiçekleri aynı şekilde keserek kesin. hercai menekşeleri kontrol et her bir ila üç günde bir başının kesilmesi gereken çiçekler için çiçek açarken.

Hercai menekşeleri öldürmenin en iyi yolu nedir?

Bir hercai menekşe çiçeğini kesmenin veya kesmenin en iyi yolu, bir çift küçük makas kullanın . Hasarı en aza indirmek için sapa yerleştirilmiş bir yaprağın hemen üzerinde kesin. Çiçekler solmaya başladığında da sıkıştırılabilir. Orta parmağınızı ve baş parmağınızı yaprağın hemen üzerindeki gövdeden alın ve tomurcuk tabanından gevşek çiçeği koparın.Hercai menekşelerin çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

gübrelemek kök ve bitki büyümesini teşvik etmek için her iki ila üç haftada bir biraz sıvı gübre ile. Kemik unu gibi fosforlu gübre de çiçeklenmeyi teşvik etmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, çiçeklenmeyi teşvik etmek için, ne kadar küçük çiçek açabileceğinizi veya bitkilerin uzun bacaklı kısımlarını budamaktan korkmayın.

Hercai menekşeler çiçeklenmeyi bitirdiğinde ne yapmalı?

Çiçeklenme sonrası, çiçekler soluyor ve yerlerine tohumlar çıkıyor . Hercai menekşe tohumları bir sonraki Bahara kadar uykuda kalır. Bitkiden harcanan çiçekleri sıkıştırın ve ekstra büyümeyi kesin. Hercai menekşe çiçekleri olarak, harcanan çiçekler için haftada iki kez düzenli olarak kontrol edin ve onları çıkarın.

Hercai Menekşelerinizin tüm sezon boyunca Dolu ve Çiçekli görünmesini nasıl sağlarsınız

23 ilgili soru bulundu

Hercai menekşeleri gelecek yıl için saklayabilir misin?

Kısa, hızlı cevap, evet . Çok az donma toleransına sahip olduklarından, çoğu uzun süren kışlarda ölecektir. Ilıman sıcaklıklara sahip bölgelerde, özellikle kökleri korumak için malçlanmışlarsa, ilkbaharda tekrar gelebilirler.

Hercai menekşeleri kesmeli misin?

Hercai Menekşe Temelleri

Sağlıklı bir hercai menekşe gür bir bitkidir. Budamanın veya budamanın amacı, tesisi kompakt ve dolu tutmaktır. Erken yaz budamasına ek olarak, uzun saplar ortaya çıktıklarında üçte bir oranında kesilmelidir. . ... Hercai menekşeler, sertlik dereceleri içinde genellikle kışı iyi geçirirler.

Hercai menekşelerin tüm yaz çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Onlara ver kısmi gölge, hafifçe gübreleyin ve sıcak aylar boyunca ölü kafa çiçeklenmeyi en üst düzeye çıkarmak için. Yılın en sıcak sıcaklıklarının 70 derece ve altında olduğu daha soğuk iklimlerde yaşıyorsanız, hercai menekşe yetiştirmek ve çiçek açması için en iyi zaman yaz olacaktır.

Saksıdaki hercai menekşe ne kadar dayanır?

Midwest'te, Missouri Botanik Bahçesi, hercai menekşeleri en iyi yıllıklar veya bienaller olarak kabul edilen kısa ömürlü uzun ömürlü bitkiler olarak adlandırır. iki yıllık yaşam döngüsü . Sunday Gardener, bunun bir yıl içinde hem filizlenip büyüdükleri hem de bir sonraki yıl çiçek açıp öldükleri anlamına geldiğini söylüyor.


Yaz aylarında hercai menekşeleri nasıl canlı tutarsınız?

Hercai menekşeleri yaz boyunca canlı tutmak en kolay şu şekilde gerçekleştirilir: onları tam güneş olmayan bir alana yerleştirmek ve yaz sıcağında bakımsızlıktan gevrekleşmelerine izin vermemek. Hercai menekşeler sıcak havalarda sıklıkla uykuda kalır ve çoğu zaman yanlışlıkla öldüklerine inanılır.

Nasıl ölüsün?

Deadheading çiçekler çok basittir. Bitkiler çiçek açtıkça, çiçek sapını harcanan çiçeğin altında ve ilk tam, sağlıklı yaprak kümesinin hemen üstünde sıkıştırın veya kesin. Bitkideki tüm ölü çiçeklerle tekrarlayın. Bazen bitkileri tamamen keserek ölü kafaları çıkarmak daha kolay olabilir.

Hercai menekşeler uzun bacaklı olduklarında kesebilir misin?

Uzun Bacaklı Menekşeleri Gençleştirin

Uzun bacaklı hercai menekşeleri geri kes 5 ila 7 inç boyunda . Her kesimi, sapa yerleştirilmiş bir yaprağın hemen üzerinde yapın. Hassas sapları kesmek için bir çift küçük makas kullanın. Hercai menekşeleri kestikten sonra, bahçe yatağının metrekaresi başına 1 çay kaşığı gübre uygulayın.

Açık hava menekşelerine nasıl bakıyorsunuz?

sulama : Tutarlı nem, hercai menekşe çiçeklerini yumuşak ve esnek tutar, ancak kökler ıslak toprağı tolere etmez. Hercai menekşeleri büyüme mevsimi boyunca düzenli olarak sulayın, ancak toprağın sulamalar arasında hafifçe kurumasına izin verin. Daha kuru toprak koşulları, hercai menekşelerin sertleşmesine ve soğuğu tolere etmesine de yardımcı olur.


Hercai menekşelere nasıl bakıyorsunuz?

Hercai menekşe bakımı nasıl yapılır. hercai menekşe tutmak sırasında sulanan kuru büyüler, suyu yapraklara püskürtmek yerine toprağa dökmek, mantar hastalıklarının yayılmasını önlemeye yardımcı olur. İlkbahardan sonbahara kadar, sıvı gübre ile iki haftada bir besleyin veya kontrollü salınımlı gübrenin tek bir uygulamasını yapın.

Saksı hercai menekşe bütün yaz dayanacak mı?

Kaplar, bordürler için iyidir ve zemin örtüsü olarak, neredeyse yıl boyunca güvenilir renk için bir çiçektir. Hercai menekşe tek renkli bir şemada veya karışık renklerde kendi başlarına güzel görünür; ayrıca viyola, çuha çiçeği, sondaki lobelia ve tatlı alyssum gibi diğer serin mevsim çiçekleriyle birlikte dikildiğinde de güzel görünürler.

Kış çiçekli hercai menekşe ne kadar sürer?

Düzgün ekilir ve iyi bakılırsa, kış menekşeleri uzun süre dayanabilir. üç yıl veya daha fazla .

Kış için hercai menekşe getirebilir misin?

İçeride hercai menekşe yetiştirmek mümkündür , onlar için yeterli ışığınız varsa. Ancak hercai menekşeler en iyi performansı soğuk havayı sevdiğinden, çoğu ev sıcak ve kuru olduğundan bitkinin uzun ömürlü olması pek olası değildir. Serin bir güneş odanız varsa, hercai menekşeler iç mekanlarda iyi iş çıkarır.


Hercai menekşeler yazın ne kadar sürer?

Bu, onları sonbaharda ekerseniz, hercai menekşelerin dayanabileceği anlamına gelir. sekiz aya kadar , Eylül'den Nisan veya Mayıs'a kadar, o zamanın çoğu için renkli çiçek açar. Genellikle kışın çok güzel olmazlar, ancak bitkiler sonbahardan beri toprağa düştüğünde bahar çiçekleri daha da sağlam olabilir.

Hercai menekşeler için en iyi gübre nedir?

Hava soğuduğunda ve toprak sıcaklığı 60 ° F'nin altına düştüğünde, nitrojeninin en az yüzde 50'sini nitrat formunda içeren bir gübre kullanarak sıvı besleme programına başlayın. A standart 15-2-20, yüksek nitratlı hercai menekşe formüllü gübre 15 Mart'a kadar 14 gün aralıklarla uygulanan mükemmel sonuçlar verir.

Kahve telvesi hercai menekşe için iyi mi?

Hercai menekşe çok fazla nitrojen sevmez. Ek olarak, kahve çekirdekleri harika , ama onlar hercai Menekşelerin pek sevmediği harika bir nitrojen kaynağıdır. Ayrıca çekilmiş kahve bir süre sonra fazla eklenirse hercai Menekşe için fazla asidik hale gelir.

Hercai menekşeler ne zaman kesilmeli?

Ayırmak solan veya zaten solmuş herhangi bir çiçek makas veya makas kullanarak. İlk yaprak kümesinin hemen üzerindeki çiçek sapını kesmeniz gerekir. Oluşan veya oluşmuş tohum başlarını kesin. Hercai Menekşe, tohuma gitmesine izin verirseniz daha fazla çiçek açmaz.


Hercai menekşeleri nasıl kışlarsınız?

Hercai menekşelerinizi kışlatmanıza yardımcı olacak bazı hızlı ipuçları!

  1. Mümkün Olduğunca Erken Ekin. Bitkiler ne kadar köklü olursa, soğuğa o kadar iyi dayanabilirler. ...
  2. Sağlıklı Bitkileri Seçin. ...
  3. Toprak Seviyesini Kontrol Edin. ...
  4. İyi Drenaj Sağlayın. ...
  5. Malç Malç Malç. ...
  6. Sert Donma Öncesi Su Tesisleri. ...
  7. Ölü kafa.

Yaz aylarında kış menekşelerini ne yaparsınız?

Yani, bu taze saksı hercai menekşeleri sıcak güneşli bir yerde besleyin, böylece daha sonraki yaz sıcaklığında güçlü bir şekilde büyürler. Yaz bitkileriniz solduğunda, onları daha büyük ve yerleşik hercai menekşelerinizle değiştirin. Bu süper hercai menekşelerin yarattığı etkiye ve bütün kış ne kadar iyi çiçek açtıklarına şaşıracaksınız.

Hercai menekşe evde büyüyebilir mi?

Her yerde bahçe merkezlerinde hercai menekşe (Viola x wittrockiana) görürsünüz, çünkü büyümeleri kolaydır, çok çeşitli renklerde gelirler ve hem içeride hem dışarıda büyüyebilir . ... ABD Tarım Bakanlığı bitki sertlik bölgeleri 3 ila 9'da Hardy, hercai menekşeler bir houseplant olarak yetiştirildiğinde evinize renkli bir katkı sağlar.