Ölü bir atı dövmek mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Brisa Steuber
Puan: 4.5/5(4 oy)

Ölü bir atı kırbaçlamak, belirli bir çabanın zaman kaybı olduğu anlamına gelen bir deyimdir, çünkü ölü bir atın kırbaçlanması örneğinde olduğu gibi, herhangi bir yararlı iş yapmasına neden olmaz.

Ölü bir atı dövmek nereden geliyor?

'Ölü bir atı dövmek' ifadesinin kökeni geliyor 19. yüzyılın ortalarından itibaren, atları daha hızlı hareket ettirmek için dövme uygulaması genellikle kabul edilebilir olarak görülüyordu. . Ölü bir atı dövmek anlamsız olurdu çünkü hiçbir yere gidemezdi.

Ölü bir atı dövmek kötü bir tabir midir?

Hepimizin bir zamanlar duyduğu eski bir deyiş vardır, 'Sen bir ölüyü dövüyorlar atış.' ... Daha önce tartışılmış, verilmiş bir karar ve gelecekte hiçbir konuşmanın yapılması kararı veya sonucu değiştirmeyecek bir şey hakkında konuşmakta ısrar ettiğinizde ölü bir atı dövüyorsunuz.Ölü atı kurşunu ısırmak bu deyimler ne anlama geliyor?

ABD gayri resmi (İngiltere gayri resmi ölü bir atı kırbaçla) çaba harcamak başarılı olma şansı olmayan bir şey üzerinde: Yayınlatmaya çalışıyor ama bence ölü bir atı dövüyor.

Ölü atın anlamı nedir?

: yorgun veya kârsız bir konu veya sorun - genellikle ifadelerde kullanılan ölü bir atı dövmek ve ölü bir atı kırbaçlamak.

Ölü bir atı dövmek

21 ilgili soru bulundu

Kurşunu ısırmayı bir cümlede nasıl kullanırsınız?

Örnek cümleler

 1. Zamanı gelince kurşunu yerim ve cezamı telaşsız çekerim.
 2. Sanık, yargıç cezasını verirken kurşunu ısırdı.
 3. Mary mermiyi ısırmayı ve uçma korkularıyla yüzleşmeyi öğrenmeli.

İfade ölü bir atı tekmeliyor mu?

Ölü Bir Atı Dövmek Anlamı

Tanım: Zaten bitmiş bir şeyi başarmaya çalışarak zaman kaybetmek . Bu ifade tipik olarak, insanlar zaten çözülmüş olan bir sorunu genellikle bir tartışma veya tartışma yoluyla çözmeye çalıştıklarında kullanılır.

sözlü olarak kırbaçlamak ne demek?

1 A : ile veya olarak yenmek bir değnek veya kamçı ile ise Denizciler bir isyan girişiminde bulundukları için kırbaçlandılar. b : sert bir şekilde eleştirmek Tedbir almadığı için basında kırbaçlandı. 2: harekete geçmeye zorlamak veya zorlamak: sürmek.

Ölü bir atı dövmeyi ne zaman bırakmalısın?

Ölü bir atı dövmek demek önceden çözülmüş bir konuyu gündeme getirmek . Bu konuda daha fazla tartışma yapılması anlamsız görünebilir çünkü konu daha önce konuşulmuştu. Örnek: Geçen hafta söylediğim gibi, Vancouver gezimiz gelecek yıla kadar ertelendi, bu yüzden ölü bir atı dövmeyi ve bana bunu sormayı bırak.

Kara at deyiminin anlamı nedir?

Karanlık bir at, daha önce daha az bilinen bir kişi veya bir durumda, özellikle birden fazla rakibin yer aldığı bir yarışmada öne çıkan bir şeydir veya kağıt üzerinde başarılı olması muhtemel olmayan, ancak yine de olabilecek bir yarışmacıdır.

Kara at deyiminin anlamı nedir?

Kara at genellikle şu anlama gelir: beklenmedik bir kazanan . ... Siyasette veya sporda karanlık bir at hakkında konuşabilirsiniz (genellikle bir tür rekabet vardır) ve karanlık at, beklenmedik bir şekilde kazanan az bilinen rakiptir. Deyim, şaşırtıcı olmayan bir şekilde at yarışından geliyor.

Domates sosuna neden ölü at deniyor?

'Ölü at' Avustralya'da 'domates sosu' için kafiyeli argo . ... Bu kelime, belirli bir Avustralya çeşidini tanımlamak için kullanılır - 'chav' (İngiltere) veya 'beyaz çöp' (ABD) çizgileri boyunca bir şey, ancak Avustralyalı versiyonu çok daha incelikli ve daha çeşitlidir.

Rüyada ölü at ne anlama gelir?

Rüyada Ölü At Görmenin Anlamı

Ölü bir at, bir hayatınızdaki bir ilişkinin, arkadaşlığın veya durumun mecazi ölümü . Ölü atlar, yönünüzü kaybettiğinizin veya yeni olasılıklara kapı açmak için ilerlemeniz gerektiğine dair bir uyarı olabilir.

Ölü bir atı nasıl sürüklersiniz?

Çekme halatını veya çekme zincirini ön yükleyiciye veya toplayıcıya sabitleyin ve karkası yavaşça duraktan sürükleyin. Karkas duraktan çıkarıldıktan sonra, karkas mini yükleyicinin veya traktörün çatalları ile kaldırılabilir ve hareket ettirilebilir.

En çok kullanılan deyimler nelerdir?

15 Yaygın Deyim: Günlük Kullanım İçin İngilizce Deyimler

 • Çok kolay. Bir cümleyle: Lavabonun tıkanıklığını açmak Carlita için çocuk oyuncağıydı. ...
 • Kedinin çantadan çıkmasına izin ver. ...
 • Kapağına göre kitap yargılamak. ...
 • Bol şans. ...
 • Havanın altında. ...
 • Dişlerin derisi tarafından. ...
 • Bir atı bile yiyebilirim. ...
 • Sözü dolandırmak.

Bazı havalı deyimler nelerdir?

İngilizce öğrenen insanlar için en komik 20 deyim

 • Salatalık gibi soğutun. Anlamı: sakin ve sakin, özellikle stresli durumlarda. ...
 • Atlarınızı tutun. Anlamı: bir dakika bekleyin; sabırlı ol. ...
 • Nalları dikmek. Anlamı: ölmek. ...
 • Yüzünde mavi. ...
 • Aklı bir karış havada. ...
 • Kapı çivisi kadar ölü. ...
 • Kekin parçası. ...
 • Küt diye.

Hardal kesemem ne anlama geliyor?

Çoğu zaman, ifade olumsuz yapılarda kullanılır. bir şey beklentileri karşılamadığında veya işi yapamadığında , örneğin, Oyun kurucu playofflarda hardalı kesemedi.

Kurdu kapıdan uzak tut sözü nereden geliyor?

Bu ifade aslen kurdu kapıdan uzak tut ancak bugün kullandığımız ifadeye dönüştü. İfadenin bir örneği John Hardyng tarafından 1543 gibi erken bir tarihte kullanılmıştır. John Hardyng Chronicle'da bulunabilir. Kurdun kapıdan geldiğini zannederse...

Yatağın yanlış tarafında uyanmak bir deyim midir?

Yatağın yanlış tarafından kalkmak veya uyanmak, güne yorgun, mutsuz, rahatsız veya huysuz hissederek başlamak anlamına gelen yaygın bir sözdür. ... Onun belirsiz Yatağın ters tarafından kalkmak deyimi tam olarak nasıl ortaya çıktı.

Terim mermiyi nerede ısırır?

Bu fikrin, ampütasyonların ve ortaçağ tıbbi prosedürlerinin anestezi olmadan yapıldığı savaş alanı ameliyatlarından kaynaklandığı düşünülmektedir. 'İşkence mağduru' daha uygun olsa da, 'hasta'nın dikkatini acıdan uzaklaştırmak için, kurşun ağızlarına yerleştirildi ısırmaları için.

kurşun yemek ne demek?

Bir mermiyi ısırmak, hastaların acı içinde ağlamalarını engelleyeceğinden, hastaların anestezi olmadan ameliyat olmalarının tarihi bir yoluydu. Kurşun yiyin, filmlerde veya gangster gösteriş konuşmalarında kullanılan bir ifadedir. birini vururken .