Her amaca uygun un ve kek unu aynı mıdır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Angela Wehner
Puan: 4.2/5(63 oy)

Kek unu Hafifletmek için biraz mısır nişastası ile karıştırılmış çok amaçlı undan biraz daha fazlası yukarı. Onu benzersiz yapan şey, düşük protein içeriğidir - çok amaçlı unda bulunan %10 ila %11'e kıyasla kabaca %8. Bu protein, sıvılar verildiğinde glütene dönüşen şeydir.

Kek unu veya çok amaçlı un kullanmak daha mı iyi?

Çikolatalı Kırışık Kurabiye gibi diğer tatlılara daha yumuşak bir kırıntı getirmek için kek unu da kullanabilirsiniz. Bir tarif belirli bir un türünü belirtmiyorsa, genellikle un kullanılması tavsiye edilir. çok amaçlı un . Çok amaçlı un ekmekler, kekler, kekler ve daha fazlası için kullanılabilir.

Çok amaçlı un için kek ununu değiştirebilir misiniz?

Kek unu %6-8 protein içeriğine sahiptir ve yumuşak buğday unundan yapılır. ... Çok amaçlı un yerine kek unu kullanmak Her bir fincan çok amaçlı un için 1 fincan artı 2 yemek kaşığı kek unu kullanın.Kek unu çok amaçlı undan nasıl farklıdır?

Protein: Kek unu yumuşak buğdaydan gelir. Bu un türü, AP unundan daha düşük protein içeriğine ve daha az glütene sahiptir ve daha hassas bir muamele sağlar. Çok amaçlı un, yüzde 10 protein içeriğine sahip yumuşak ve sert buğday karışımından yapılır ve daha yoğun dokulu unlu mamuller için en iyi sonucu verir.

Çok amaçlı un keki buğday unu mu?

İkiside buğday unları , aynı tür tahıldan yapıldıkları ve temelde aynı şekilde işlendiği anlamına gelir: un olarak bildiğimiz ince toz halinde öğütülür. ... Kek unu, çok amaçlı un yapmak için kullanılan buğdaydan daha düşük protein içeriğine sahip daha yumuşak bir buğdaydan yapılır.

Kek Unu ve Çok Amaçlı Un | Pişirme İpuçları | Sipariş Üzerine Üretildi | Şef Zee Aşçılar

16 ilgili soru bulundu

Kendi kendini yetiştiren un çok amaçlı un mu?

Çok amaçlı un buğdaydan yapılır. ... Nispeten, kendiliğinden yükselen un çok amaçlı un, kabartma tozu ve tuz karışımı unlu mamüllerin ilave mayalanma olmadan kabarmasını sağlar, ancak maya ile birleştiğinde özellikle hacimli pişirmeye yol açar.

Çok amaçlı unum yoksa ne kullanabilirim?

İster kek unu ister pasta unu çoğu pişirme tarifinde çok amaçlı un yerine 1:1 ikame olarak kullanılabilir. Yine de, çiğnenebilir ekmek pişirmek için kek unundan uzak durun ve yoğurulmayan ve ekşi mayalı somunlarınız için ekmek veya tam buğday ununu tercih edin.

Kek yapmak için en iyi un nedir?

Nedir Kek unu ? Kek unu, pound kek, şeytanın yemek keki veya pandispanya gibi ince, yumuşak kırıntılı bir kek yaparken en iyi seçimdir. Fine Cooking'e göre kek unu yumuşak buğdaydan öğütülür ve yüzde 5 ila 8 arasında protein içerir.

Kek ununun kabartma tozuna ihtiyacı var mı?

Kek ununun içinde kabartma tozu var mı? hayır değil . Kek unu herhangi bir kabartıcı madde içermez. Bu yüzden kullanırken kekinizin içine kabartma tozu veya kabartma tozu kullanmanız gerekecek.

Kurabiyeler için kek unu kullanmak uygun mudur?

Evet kurabiyelerde kek unu kullanabilirsiniz ! Evet, kurabiyelerde kek unu kullanabilirsiniz! Dokuyu değiştirecek, ama yine de lezzetli olacak! ... Tarif, sade veya çok amaçlı un gerektiriyorsa, dokuyu değiştirir, ancak daha hafif bir doku istiyorsanız bu tercih edilebilir.

Kek ununu ne için kullanabilirim?

Kek unu için yararlıdır unlu mamuller kekler, kat kekler, kap kekler, çörekler ve hızlı ekmekler gibi yumuşak bir doku. Hafif ve kabarık hamur işleri veya tatlılar yapmak için kek ununu da kullanabilirsiniz.

Muz ekmeğinde çok amaçlı un yerine kek ununu kullanabilir misiniz?

Çok amaçlı un yerine kek unu kullandığınızda, Önerilen her fincan için 1 su bardağı artı 2 yemek kaşığı kek unu çok amaçlı un. Unun tamamını veya bir kısmını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kek unu kullanmak zorunda mısın?

Tariflerde Kek Unu Kullanmak Zorunda Mısınız? Hayır kesinlikle yapmıyorsun . Beyaz Zambak gibi düşük proteinli bir un kullanıyorsanız, bu unlar pişirme için harika kabul edilir. Unun düşük protein içeriği, genel kullanım için mükemmel bir un, aynı zamanda pişirme için mükemmel bir un yapar.

Evde kek unu nasıl yapabilirim?

Talimatlar

 1. 1 su bardağı çok amaçlı un ile başlayın. Toplamda 14 yemek kaşığı elde etmek için 2 yemek kaşığı (16g) çıkarın. ...
 2. 14 yemek kaşığı una mısır nişastasını ekleyin.
 3. İKİ KEZ birlikte eleyin. ...
 4. Bu karışımdan 1 su bardağı ölçün (kaşık ve seviye). ...
 5. Artık kek unu gerektiren her tarifte kullanabileceğiniz 1 su bardağı kek ununuz var.

İki temel kek türü nelerdir?

İki ana kek türü vardır: tereyağlı kekler (kısaltılmış kekler olarak da bilinir) ve köpüklü kekler . Bu iki geniş kek kategorisi arasındaki fark, yağ içeriğindedir.

Kendiliğinden kabaran unu nasıl kek ununa dönüştürürsünüz?

Bir tarif kendi kendine kabaran un gerektirebilir ve ek mayalayıcı gerekmeyebilir, ancak bunu kek unu ile değiştiriyorsanız, doğaçlama yapmanız gerekecektir. kendi kabartma tozundan biraz ekleyerek eksikliğini gidermek için. Bir tarifte kullanılan her fincan (120 gr) un için 1 ½ çay kaşığı kabartma tozu kullanın.

Kek ununa ne kadar kabartma tozu ekliyorsunuz?

Bir su bardağı un için bir çay kaşığı kabartma tozu çoğu kek tarifi için mükemmel maya miktarıdır. Kabartma tozu için (tarif önemli miktarda asidik içerik içeriyorsa kullanılır), her bir fincan un için 1/4 çay kaşığı soda kullanın.

Nemli kek için en iyi un hangisidir?

Kek unu, ince bir dokuya sahip olduğundan ve topaklanabileceğinden, bir fırıncı sıfırdan bir pasta hazırlarken en uygunudur. Bu unu kullanmadan önce yapılması gereken tek şey onu elemek. Bir diğer, glüten oranı düşük ve bize nemli kekler veren un. badem unu .

Hangi un pound kek için en iyisidir?

Kek unu : Kek unu, çok amaçlı undan daha hafiftir ve bence en iyi pound keki üretir. Çok hafif olduğu için dikkatler tereyağında kalıyor. Çok amaçlı un, bu sade kek tarifi için çok ağırdır; kek tuğla gibi ağır olacak. Gerekirse, bu ev yapımı kek unu yerine kullanın.

Profesyonel fırıncılar hangi unu kullanır?

Bilginize, özellikle simit yaparken daha çiğneme sonuçları için protein seviyesini artırmak için hayati buğday glüteni ekleyebilirsiniz. Bu iki ticari unlu unu düşünün --- ADM Regal un profesyonel bir ekmekçi unudur. Protein %14.2'dir, mükemmel karıştırma toleransına ve mükemmel absorpsiyon özelliklerine sahiptir.

Çok amaçlı unu ekmek ununa nasıl dönüştürebilirim?

Ekmek unu yerine nasıl yapılır

 1. 1 su bardağı çok amaçlı un (4 1/2 ons veya 129 gram) ölçün.
 2. 1 1/2 çay kaşığı (1/8 ons veya 4 gram) çıkarın.
 3. 1 1/2 çay kaşığı hayati buğday glüteni (1/8 ons veya 5 gram) ekleyin.
 4. Birleştirmek için çırpın veya eleyin.

Beyaz un yerine ne iyi gelir?

Pişirirken Beyaz Un Nasıl Değiştirilir?

 • Kepekli un. Bu, unlu mamullerimde en çok kullanılan un ikamesidir. ...
 • Yulaf Unu (ince öğütülmüş yulaf) ...
 • Fasulye. ...
 • Karabuğday unu. ...
 • Fındık Unları. ...
 • Kepekli Un. ...
 • Hindistan cevizi unu.

Beyaz un ve çok amaçlı un aynı mı?

'Tam buğday' olarak etiketlenmedikçe, tüm unlar beyaz undur : yani, endosperm olarak bilinen buğday çekirdeğinin nişastalı, en iç kısmından öğütülür. Çok Amaçlı Un: Bir tarifte sadece 'un' yazıyorsa, çok amaçlı un demektir.

Çok amaçlı un yerine kendi kendine kabaran un kullanırsanız ne olur?

Bazı durumlarda bu doğrudur ve kendi kendine kabaran un normal una uygun bir alternatiftir, ancak durum her zaman böyle değildir. Çünkü kendiliğinden kabaran un eklenmiş mayalayıcı maddeler içerir, yanlış kullanılması unlu mamüllerinizin dokusunu ve lezzetini bozabilir .

Sade unu kendi kendini yetiştiren İngiltere'ye nasıl dönüştürebilirim?

Yöntem

 1. Her 150g/6oz sade una 2 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin.
 2. Unu ve kabartma tozunu kullanmadan önce eleyerek eşit dağıldığından emin olun.
 3. Kakao tozu, ayran veya yoğurt kullanıyorsanız, ¼ çay kaşığı karbonat (kabartma tozu) ve kabartma tozu ekleyebilirsiniz.