Çoğul soyadlarda kesme işareti var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Harmony McKenzie V
Puan: 4.6/5(38 oy)

Soyadınızı çoğul yapmak için kesme işareti kullanmayın . Kesme işaretleri, Smith'lerin evi veya Tim Johnson'ın defteri gibi mülkiyeti göstermek için kullanılabilir, ancak ailenizde birden fazla kişi olduğunu göstermezler.

Smith'ler mi yoksa Smith'ler mi?

bu Smith'in çoğulu Smiths'tir . Smith'in değil. Ve eğer herhangi bir nedenle Smith'ler iyelik ekini kullanmak isteselerdi, çoğul iyelik ekini kullanmak zorunda kalacaklardı.

Çoğul soyadı için kesme işareti kullanıyor musunuz?

'Smith'lerden Mutlu Bayramlar!' tüm aileyi mesajın duyarlılığına doğru bir şekilde dahil eder. Soyadlarını çoğul yaparken kesme işaretini dışarıda bırakın . –s, –z, –ch, –sh veya –x ile bitmeyen isimler için, çoğul yapmak için adın sonuna –s ekleyin.Bir aile soyadının çoğulu nasıl yazılır?

Aile isimlerini genellikle şu şekilde çoğul yaparsınız: sonuna s ekleyerek . Ancak ad 's,' x, 'z,' ch veya sh ile bitiyorsa, genellikle bunun yerine bir es eklersiniz (ancak istisnalar vardır). Kayınvalide kelimesinin çoğulu kayınvalidedir.

Thomas mı yoksa Thomas'ın mı?

Hem Thomas'ın hem de Thomas'ın doğru . İngilizce yazmak için birkaç farklı stil kılavuzu vardır. The Associated Press Stylebook'un kurallarına uyduğunuzda, Thomas' doğrudur. Diğer tüm stil kılavuzları ile Thomas'ınki doğrudur.

Sahiplik için Kesme İşaretleri | İyelik İsimleri | Kolay Öğretim

15 ilgili soru bulundu

Harris'in çoğul hali nedir?

Harris'in çoğul hali harrisler . Kesme işareti yok. ... dünyadaki tüm Sharon Harris'lere.

James mi yoksa James'in mi?

Uygun gelenek, kelime 's' ile bitse bile iyelik kesme işaretini dahil etmektir. Yani 'James'in' doğru . Bunun tek istisnası, geleneksel olarak her zaman sadece bir kesme işareti ile kullanılmış olan özel isimlerdir.

Jones mu yoksa Jones'un mu?

Tüm İngiliz stil rehberleri, tekil iyelik eklerinin -'lerle ve çoğulların yalnızca -' ile oluşturulduğunda ısrar eder, bu yüzden Jones'un (tekil) iyeliği Jones'un ve Joneses'in iyeliği Joneses'dir.

Memorandum kelimesinin çoğulu nedir?

Memorandum, Latince memorare fiilinin (hatırlamak anlamına gelen) nötr tekil halidir. Memorandumun nötr çoğul hali muhtıra .

Bush'un çoğulu nedir?

çalı. çoğul. çalılar . TANIMLAR3. Bir ağaçtan daha küçük olan ve birbirine yakın büyüyen çok sayıda ince dalları olan bir bitki sayılabilir.

Chris'in mi yoksa Chris'in mi?

Okulda yazmanın öğretilmesi yaygındır Chris' Chris'e ait bir şeyden bahsederken. Biz konuşurken, Chris'e ait bir şeyden bahsederken Chris'in diyoruz. Her ikisi de teknik olarak doğru olsa da, temel fark gerekli stil kılavuzundadır.

Başına kesme işareti koyar mısınız?

Bu önce virgül kullanmak dilbilgisi açısından doğru ve' (ve 'ama', 'veya', 'nor' gibi diğer düzenleyici bağlaçlar) yalnızca iki bağımsız tümceyi böldüğünde (yani, 've'yi kaldırırsanız, iki tam cümle kalır) veya Oxford virgülü olarak kullanıyorum.

İlk isimlerde kesme işareti olabilir mi?

İlk isim kesme işaretleri şu sıralarda ivme kazanmaya başladı: 1980'ler . Özellikle Siyah ve Latin ebeveynler arasında popüler olan ilk isim dalgası, öneklerle birlikte Romance dil soyadlarından sonra tasarlandı. DeAndre ve DeAngelo gibi isimler giderek D'Andre ve D'Angelo'ya dönüştü.

Smithleri ​​sevmek mi yoksa Smithleri ​​sevmek mi?

Yaygın bir hata, aile adının önüne kesme işareti koyarak bir 's' ekleyerek aile adını çoğul yapmaktır. Yani adınız Smith ise ve tüm aile adına kartlarınızı imzalıyorsanız, 'Aşk, Smiths'i imzala ' 'Aşk, The Smith's' değil. Jones gibi 's' ile biten isimler de insanları çeldirme eğilimindedir.

Smith'in evi mi yoksa Smith'in evi mi?

Bir kesme işareti ve ardından bir S alan tekil iyelik eklerinin aksine, çoğul iyelik yalnızca bir kesme işareti alır. Yani Smiths'in evine gideceksen, Smith'lerin evi .

Smiths derken kesme işareti var mı?

Bir isme iyelik eklemek istediğinizde yalnızca kesme işareti kullanın . ('Smith'lerden' her zaman yanlıştır, ancak 'Parti Smith'lerin evindedir' doğrudur.) Soyadı 's' harfiyle bitiyorsa, bu zorlaşır. Çoğul 's' ile biten bir soyadı yapmak için 'es' ekleyin (böylece Reeves, Reeveses olur).

Bakteri kelimesinin çoğulu nedir?

bakteri tarihsel olarak ve normalde bakterinin çoğul halidir. Tek bir bakteri bölünebilir ve milyonlarca bakteri üretebilir. ... Bunu söyleyen bazı kişiler onu bakteri olarak çoğullaştırıyor.

Ambulansın çoğulu nedir?

ambulans /ˈæmbjələns/ isim. çoğul ambulanslar .

uyaranın çoğulu nedir?

uyarıcının çoğuludur uyaran .

Jones isminin çoğulu nedir?

Jones'ların evi satılıktı. Yaparsın Jones s ile bittiği için es ekleyerek çoğul olur, ancak ondan sonra bir kesme işareti ve s eklemek telaffuzu zorlaştırır (Joneseses) bu yüzden kesme işareti eklemeniz yeterlidir.

Neden Jones'un değil de Jones'un?

Afişlerde filmin resmi adına bakıldığında yapımcılar gibi görünüyor. Chicago stiliyle gitmeye karar verdi çünkü adı Jones'un : Bridget Jones'un Bebeği. Bu yüzden Bridget Jones'un Bebeği değil, Bridget Jones'un Bebeği olmasının tek nedeni bu - stüdyo Chicago tarzı ile gitmeye karar verdi.

Kennedy'nin çoğulu nedir?

Bunun bazı örnekleri Kennedy isimleri ve çoğul halidir. Kennedy'ler , Amy ve çoğul hali Amys ve Hello Kitty ve çoğul hali Hello Kittys.

İnsanlarda kesme işareti nereye gitmeli?

kesme işareti koy son mektuptan sonra . Son harf e'dir. Yani: insanların.

Kesme işareti nereye giriyor?

Kesme işareti, ismin bir şeye sahip olduğunu göstermek için bir isimden sonra yerleştirilen küçük bir noktalama işaretidir ( ' ). Kesme işareti her zaman ya yerleştirilecektir isim sahibinin sonundaki s'den önce veya sonra .

Sonu s ile biten bir isimde kesme işaretini nereye koyarsınız?

Genel kural şu ​​ki tekil bir ismin iyelik eki kesme işareti ve s eklenerek oluşturulur. , tekil ismin s ile bitip bitmediği. Çoğul bir ismin iyelik eki, ismin sonu s ile bitiyorsa sadece kesme işareti eklenerek, s dışında bir harfle bitiyorsa hem kesme işareti hem de s eklenerek oluşturulur.