Ölü kafalı yumrulu begonyalar mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Willow Fritsch IV
Puan: 4.7/5(71 oy)

ABD Tarım Bakanlığı'nın 6 ila 11 bölgelerindeki Hardy, çeşidine bağlı olarak begonyalar (Begonia spp.) gelişmek için çıkmaza gerek yok . University of Illinois Extension, bunun yerine, harcanan çiçekleri kendi başlarına bırakarak kendi kendilerini temizlediklerini söylüyor.

Yumrulu begonyaların çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Bir seçin gün ortası güneşinden daha fazla doğrudan sabah veya akşam güneş ışığı alan konum . Sabah erken / geç gün güneş ışığı daha az yoğun ışınlarla çok daha soğuktur. Begonyaları gün ortası doğrudan güneşten uzak tutarak, bitkiler daha az stres yaşar ve daha fazla çiçek açar.

Yumrulu begonyalar nasıl ölü kafalı?

Yumrulu begonyalarınızı öldürmek için, solmuş çiçeği saptan başparmağınız ve parmaklarınızla sıkıştırın, sapı çiçeğin hemen arkasından sıkın . Bitkinizi günlük olarak inceleyin ve solmaya başlayan çiçekleri çıkarın. Solma belirtileri, soluk renk, kahverengi lekeler ve buruşmuş veya solmuş görünümü içerir.Ölü kafa yumrulu begonyalar mısınız?

Bitkiler ekim ayına kadar yaklaşık 40-45 cm (16-18 inç) yüksekliğe ulaşır ve çıkmaza gerek yok . Begonya (Aydınlatma Serisi): Bir dizi basamaklı begonya, sepetleri asmak için mükemmeldir ve çeşitli renklerde mevcuttur.

Yumrulu begonyaların dinlenmeye ihtiyacı var mı?

Yumrulu Begonya grubu GEREKTİRİR kış uykusu . ... Bitki tamamen uykuya daldığında, çoğu bahçıvan yumruyu topraktan çıkarır. Yumru genellikle sapların zeminle buluştuğu yerde bulunur. Toprağın yumrularını ve eski kökleri dikkatlice temizleyin ve kış boyunca ılık ve kuru bir yerde saklayın.

Begonyalar nasıl ölü kafalı

21 ilgili soru bulundu

Yumrulu begonyalar ne kadar yaşar?

Hiçbir begonyanın uzun bir ömrü yoktur. Çoğu sadece yaşamak için 2 ila 3 yıl , iyi bir bakımla bile.

Begonyamın yumrulu olup olmadığını nasıl anlarım?

Yumrulu Sınıflandırma Begonyaları

Bununla birlikte, yumrulu bir begonyayı tanımlamanın kesin yolu, kökleri gözlemleyin - bitki uykudayken her kış bitki için enerji depolayan etli yumrular .

Epsom tuzu begonyalara iyi gelir mi?

Herhangi bir türde yaprak parlatıcı ürün kullanmayınız. begonya yaprakları üzerinde. Bazı üyeler, yaprakları sağlıklı tutmak için bitkilerine Epsom tuzları püskürtür. ... Bitkileri gösterilere götürürken yaprakların altında beyaz sinekler ve unlu böcekler için ve ayrıca yaprak koltuklarında özellikle dikkatli olun.

Begonyaları nasıl gençleştirirsiniz?

Büyük, aşırı büyümüş begonyaları kesmek, onları normal şekline döndürmek için gerekli olabilir. Sapları bir yaprak düğümüne geri kesmek için temiz, keskin makas veya bıçak kullanın . Begonyalar gerekirse canlandırmak için toprağın 3 inç yakınına kadar kesilebilir, ancak çimdikleme ve budama hikayenin sonu değildir.


Begonyaları kışın saksıda bırakabilir misin?

Kışlayan Yumrulu Begonyalar

Yumrulu begonyalar, ilkbaharda daha sıcak havaların dönüşüne kadar kış aylarında içeride saklanmalı ve saklanmalıdır. ... Saksıda yetiştirilen begonya bitkileri olabilir kuru kaldıkları sürece kaplarında saklanır . Ayrıca serin, karanlık ve kuru olan korunan bir alana yerleştirilmelidirler.

Miracle Grow begonyalara iyi gelir mi?

Tencere ve Toprak:

Toprak kaplar nefes aldıkları için begonyalar için idealdir. ... gibi bir şey kullanmayı seviyorum üç kısım Miracle Grow saksı toprağı ve 1 kısım perlit . Begonyalar fazla saklanmaktan nefret eder. Hiç kurumamış gibi görünen bir bitkiniz varsa, çok büyük bir saksıda olabilir.

Begonyalar güneşi mi gölgeyi mi sever?

Çoğu begonya en iyi şekilde büyür kısmen gölgede (günde 4 ila 6 saat doğrudan sabah güneşi) veya filtrelenmiş güneş (ağaçların arasından). Çoğu, tam gölgeyi tolere edecek (doğrudan veya filtrelenmiş güneş yok), ancak yoğun olmayacak ve genellikle daha az çiçeğe sahip olacak. Birkaçı tam güneşte büyür. Nemli, ancak ıslak olmayan toprakları tercih ederler.

Begonyalar için en iyi gübre hangisidir?

Logee's Plants, balmumu ve yumrulu begonyaların dengeli 15-15-15 gübre veya 7-9-5 gibi çiçek açan bir formül bitkinin yaprakları için mi yoksa çiçekleri için mi yetiştirildiğine bağlı olarak. Gübreyi 1 galon suda 1/4 çay kaşığı gübreden oluşan sıvı bir solüsyon olarak uygulayın.


Kahve telvesi begonyalara iyi gelir mi?

Kahve öğütücüler iç mekan begonyaları için de iyi midir? İç mekan bitkilerinde kahve telvesi kullanılması şiddetle tavsiye edilmez. . Zeminler, bitkileriniz için tehlikeli olan mantar gelişimini teşvik edebilir. Bunu yapmak istiyorsanız bitkinize fazla toprak katmayın ve toprak çok kuru olmadıkça bitkiyi sulamayın.

Yumrulu begonyaları ne zaman saklamalıyım?

Begonya Ne Zaman Repot Yapılır?

tekrarlamak için bekleyin kap köklerle dolana kadar . Bitkiyi tencereden nazikçe çıkarırsanız, bu açıkça görülecektir. Hala gevşek toprak varsa, begonyanın daha fazla büyümesine izin verin. Bitkinin kökleri tüm toprağı tuttuğunda, nakil zamanı gelmiştir.

Yumrulu begonya çok yıllık mı?

olmalarına rağmen çok yıllık daha sıcak bir iklim, çoğu bahçıvan onlara yıllık çiçekler gibi davranır. Yumrulu begonyalar, muhtemelen bahçıvanlar için en popüler ikinci açık hava begonyasıdır. Bunlar, yer altı yumrularından, çarpıcı çiçek kümeleri ile dik veya takip eden bitkilere dönüşür.

Aşırı sulanmış begonyalar neye benziyor?

Begonya sarkmanızın nedeninin aşırı sulanma olma olasılığını artıran aşağıdaki belirtilere ve koşullara bakın; Sararma yaprakları , özellikle ilk önce alt yaprakları etkiler. İyi neme ve toprak nemine rağmen kahverengi yaprak uçları. Bitkiden dökülen yapraklar, genellikle ıslak, gevşek yaprak sapı ile.


Yumrulu begonyaları nasıl canlandırırsınız?

Saksıdaki yumrulu begonya yumrularını kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin: Sert donlar oluşmadan önce bitkiyi saksıdan çıkarın . Bitkinin üst kısmının çoğunu kesin, kök topunu ve toprağı sağlam bırakın. Kuru, serin bir depolama alanına (bodrum veya garaj) yerleştirin ve yumru köklerin birkaç hafta kürlenmesine izin verin.

Begonyam neden çıtır çıtır?

begonya gibi tutarlı nem , ancak ıslak toprakta veya suda oturmayı sevmezler. ... Düşük nem, rex begonyasında kahverengi, kuru, gevrek yapraklara da neden olabilir. Gardenista, bu bitkilerin yüksek nemli alanlara özgü olduğunu ve suyu yapraklarının kenarlarına taşımada diğer bitkiler kadar verimli olmadığını açıklıyor.

Bitkilerin etrafına Epsom tuzu serpebilir miyim?

Toprakta magnezyum tükenirse, Epsom tuzu eklemek yardımcı olacaktır; ve çoğu ticari gübre gibi aşırı kullanım tehlikesi çok az olduğu için kullanabilirsiniz. neredeyse tüm işlerinizde güvenle bahçe bitkileri.

Kahve telvesi açelyalar için iyi mi?

Kahve telvesi oldukça asidiktir, not ederler, bu yüzden açelya gibi asit seven bitkiler için ayrılmalıdır ve yaban mersini. Toprağınız zaten azot bakımından yüksekse, kahve telvesinden gelen ekstra destek, meyve ve çiçeklerin büyümesini engelleyebilir.


Epsom tuzu çimenleri daha yeşil yapar mı?

Çimlerinize Epsom Tuzu uygulamak, tohumların çimlenmesine, besin emilimine, büyümesine ve bahçenizdeki çimlerin ve bitkilerin genel sağlığına yardımcı olacak güvenli ve doğal bir çözümdür. ... Nihai olarak kolaylaştıracak gür yeşil büyüme ve bahçenizde görmek istediğiniz sağlıklı görünüm.

İç mekanda yumrulu begonyalara nasıl davranılır?

Toprağı eşit derecede nemli tutun ve sulamalar arasında sadece biraz kurumasını sağlayın. Kışın suyu azaltın (sonbaharda yumrulu begonyaları sulamayı bırakın). Her zaman ıslak veya su dolu topraktan kaçının. Bitki tam büyüme halindeyken, yarı güçte dengeli sıvı gübre ile gübreleyin alternatif sulamalarda.

Yumrulu begonyaların filizlenmesi ne kadar sürer?

Tohumlar çimlenmeli iki ila üç hafta . Tohumlar filizlendiğinde, hemen plastik sargıyı veya kubbeyi çıkarın ve fideleri floresan ışıkların altına yerleştirin. Işıklar fidelerin 4 ila 6 inç arasında konumlandırılmalı ve her gün 12 ila 14 saat açık bırakılmalıdır.